מגשי עץ להגשת בשר

מגשי עץ להגשת בשר

אולי שמתם לב שבמסעדות מגישים צלחות עץ על שולחנות אוכל, וכעת הגיע הזמן להשתמש במראה הטרנדי הזה לארוחת הערב הבאה שלכם או לאירוע. בפוסט זה אני אראה לכם איך מכינים כמה מחיתוכי העץ הפופולאריים ביותר – לוחות להגשת בשר וגבינה. מגשי גבינה ונקניקיות עתיקים אלה עשויים מחתיכות של לוחות אורן או אסם רחבים שתוכלו לקבל מחצר העץ המקומית שלכם.

חתיכת עץ זו יכולה לשמש לגילוף בשר ותוכלו להגיש לאורחים שלכם בצורה ייחודית ומקסימה

על ידי שימוש בקרשי חיתוך מעץ לבשר, אתם מזמינים לארוחה בלתי פורמלית יותר, בה האורחים יכולים לבחור את החלקים שלהם אם הם רוצים. כדי לחסוך מנות נוספות, ניתן להשתמש בקרש חיתוך מעץ להכנת בשר. אין דבר טוב יותר מלגלף עוף על הלוח ואז להגיש אותו ישירות לאורחים.

אם אין לך לוח גדול

אתה יכול להניח פיסות נייר שחיטה גדולות באי המטבח או לדלפק ולהגיש אותן על צלחת נקניקיות. זכרו שעם סוג מחטניים זה אינכם רוצים להשתמש בלוח לחיתוך בפועל, ממש כמגש הגשה. מגש יופי זה מקל על הצגת אוכל הבשרים לאורחים או לבני המשפחה ליד שולחן האוכל.

זה ממש קל מכיוון שתוכלו להשתמש במגש זה ולהקים תחנה למתחילים, Hor d’oeuvres וכו ‘. האורחים שלכם יכולים לשאת את מגשי ההגשה שלהם ולהטעין מה שהם רוצים.

לארח מסיבה קטנה שאינה דורשת ריהוט כה רב ניתן לעשות עם מגשי ההגשה הללו

אלא לארח מסיבה גדולה עם הרבה אוכל או לארח ולארח מסיבות קטנות שאינן דורשות ריהוט רב כל כך. קרש חיתוך גדול מעץ תמיד יוצר תצוגה אטרקטיבית, ולכן ההצעה שלי תהיה לוח צפחה למטבח בגדלים רבים. זה מגיע עם סבון וגיר עבור גורם וואו, או שאתה יכול להוסיף אפשרויות אחרות. אם תבחר באופציה נטולת עץ, אני לא מתכוון לקרש נקניקים שלא ניתן לכבס, אלא לקרש צפחה.

הדבר המיוחד בצפחות

הוא שהם אחד ממדיחי הכלים הבודדים – צלחות בטוחות בעלות צבע כהה יפהפה שנראה שמבליט את מחית הנקניקיות והגבינה. תלוי בבשר או בגבינה שתבחרו, יתכן שתמצאו צלחת נקניק עם לוח צבעים אחיד וארצי למדי, חסר מגוון. עכשיו, כשאנחנו מתמקדים בבשרים וגבינות, בואו נתמקד בקרש חיתוך מגוון יותר של חרמש, שאמור להכיל מגוון סוגים שונים של בשרים, גבינות ובשרים אחרים כמו חזיר, עוף, בקר, צלעות חזיר, כבש, הודו או אפילו צלעות חזיר. רובם מכילים הרבה יותר בשר מגבינה, מכיוון שבשר / גבינה הם עדיין מוקד תשומת הלב.

כל מה שאתה צריך לדעת

כדי ליצור את לוח השרידים המושלם, כולל להרכיב ולהגיש אותו לכל עונה ואירוע. כל מה שאתה רוצה, כל מה שאתה יודע, וכל שלב להכין אותו, מההרכבה וההצגה ועד התיבול והאירוע, לטיפים והטריקים הטובים ביותר לעיבוד עץ, לבישול עם בשר וגבינה וכל מה שביניהם! כל מה שאתם צריכים בכדי לבשל עגבניות הוא קרש החיתוך האידיאלי לבשר וגבינה ולכל הבשרים, הגבינות, בייקון, חזיר, צלעות, טלה, הודו ואפילו צלעות חזיר.

מגשי עץ הם תכליתיים, אך ניתן להשתמש בהם גם ממגוון סיבות. אז עיינו ברשימה המלאה שלנו של מגשי העץ הטובים ביותר להכנת בשר וגבינה.

אם אתה חושב לשפץ את הסלון שלך או לשדרג באביזר חדש

הוספת מגש הגשה מעץ זה רעיון נהדר, בין אם אתה מחשיב את זה כתחליף לדלפק המטבח שלך או כחלק מהמודרניזציה של סלון. להלן מספר רעיונות נהדרים להגיש קרשי חיתוך ולוחות בשר לקוקטייל אחר הצהריים, אירוע מזדמן או מסיבה.

מגש ה- Relish מחולק לשני חלקים, אחד לבשר והשני לירקות ופירות. הירשמו בשעה 12: 8 כדי לבדוק את האורחים שלכם, הירשמו וחתמו בסוף היום, ואז הירשמו מחדש בשעה 22:30 כדי להירשם.

קרש חיתוך זה עשוי עץ שיטה אידיאלי לבשר

מכיוון שהוא מרחיק חיידקים מזיקים ועוזר ללכוד את טעם הבשר. בין אם אתם רוצים להגיש בשר קר, כמתאבן או להגיש בשר חם כמו צלוי, זהו השילוב האידיאלי של סגנון וחיי מדף שירשים את האורחים שלכם. מיני עץ יכולים לשמש כקרשי בשר או קרש הגשה, מה שהופך אותם לפונקציונליים ומסוגננים. יש לו מעמד טאקו מתכתי עם בסיס עץ ומעמד נירוסטה לבשר והירקות שלכם.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *