יומן זכרונות לתינוק

יומן זכרונות לתינוק

אם אתה קורא קבוע בבלוג ובמגזין ההורים שלי, תדע שדיברתי הרבה על חופש ילדים לאחרונה. אז חשבתי שאני הולך לכתוב יומן שבו ילד בן תשע מספר את יומו. יומן זה הוא קריאה קלה לקריאה, המספרת את חיי היומיום, אך היא עמוקה מכיוון שהיא מספרת את סיפורו של ילד שמוצא את עצמו בתחושה שמעולם לא חווה.

זה לא ספר שכתב מחבר מקצועי שלמד את כישורי הספרות בבית הספר. זה לא רומן, זה יומן, וגם לא ספר ילדים, אלא ספר מבוגרים על ילד.

ראיינתי את המחבר כדי להבין כיצד נוצר הרעיון לספר, וראיתי בו גישה שהוא לא הכיר בעבר. הרעיון ליומן הגיע מחבר שלי, מורה בבית ספר יסודי, שאמר לי שספרים צריכים לזהות את מצב הרוח של הילדים כדי לראות אם הם מתנהגים אחרת.

היה נהדר לשוחח עם חברים קרובים שכבר היו הורים מכיוון שנתנו עצות על מה שקרה במהלך ההריון ובנוגע לתינוק

זה היה פשוט נחמד שיש עם מי לדבר ולדבר וניתנה ייעוץ לגבי מה שקורה במהלך ההריון. יש לי לוח שנה שהוא השנה הראשונה לתינוק, שם אני מתעד מה עשינו ומה הוא עושה, אבל זה יומן משפחתי אמיתי. כמה מהרגעים הטובים ביותר היו אלה שהפגישו אותנו עוד יותר, כמו לתת לי בגדים פנויים.

בעמוד האחרון של היומן ניתן לראות תמונה של טביעות יד עם צבע אצבע, כשידו של התינוק מונחת על פניו.

אם כל השאר נכשל

אני יודע שהיילוד לא יהיה חדש לזמן רב, אז אני אחליף חיתולים, אעקר בקבוקים, אחכה לבן זוגי ורק מדי פעם אקבל את ההזדמנות להיקשר עם התינוק. אני מנסה ליהנות מכל דקה ממנו, גם אם זה אומר להתגנב למקלחת של 10 דקות בזמן שבעלי צופה. אם זה אומר שאני צריך לכתוב את מה שאני צריך עם הרבה תמונות, אז אני עושה את זה.

אני לא רק שמה תמונות על הרגעים הכי יפים עם התינוק על ארון הבגדים שלי

אני לא כותבת סיפורים קצרים או תיאורים של אותם רגעים. התמונות שלי עם המועדפים שלי כל כך מקסימות, במיוחד תמונות התינוקות שלי, ודבש, אין דבר יותר נחמד מצילום של תינוק עם חיוך על הפנים.

אני מנסה לכתוב ביומן התינוק שלי באופן קבוע

אך המקום מוגבל, ולכן אני לא מעמיס על עצמי יותר מדי נייר לבן. אם אתה שומר את היומן שלך בצורה כתובה באלבום מיוחד, אל תכניס אליו יותר מדי, ואז אינך צריך להוסיף אותו אחר כך. ביומן שלי (כתוב בצורה זו) יכולתי לקחת לוח שנה יפה ולכתוב בכותרת, או שיכולתי לכתוב סיפור קצר או תיאור של הרגעים הכי יפים עם התינוק על ארון הבגדים שלי. לאחר יצירתם, אלבומי תינוקות ויומני תינוקות הם אוצרות יקרים להורים וילדים. תמונות ביומן טובות גם לזיכרונות, אז אני מצלם כל יום, מוסיף אותם לאלבום ומכניס אותם לרשת באלבום אחר.

יש לי ספר תינוקות בן חמש לבתי ואוהבת את כל שאר הרעיונות שהיא נתנה לי

כדאי להכין אלבום, כי תינוקות נולדים בגיל של ילדכם באחת התקופות היפות והמרתקות ביותר. אתה בוודאי עדיין תאהב איך נראה אלבום התינוק שלך שנים אחר כך, וגם הבת שלך תאהב.

אתה יכול לשים דמות פנטזיה עשויה נייר צבעוני על הכריכה או תמונה של פני הילד. ספר תמונות כמו זה של בתי בת החמש מתאים היטב ליומן תינוקות.

אתה יכול לכתוב מה שמאוד מצחיק לקרוא אחר כך

ואתה יכול לכתוב גם מנקודת מבטו של התינוק. לפעמים קל לכתוב באלבום תינוקות או ביומן תינוקות, אך בהתחלה התחלתי בהתלהבות לכתוב ולהדביק תמונות, שדחיתי אז. זיכרונות רבים מוחזרים לחיים על ידי הוספת משהו וניסיון להיזכר עם בן / בת הזוג ובעזרת תמונות.

הבן שלי מאוד אהב לראות איתי שירים וחרוזים לילדים כשהיה כבן שנתיים. עשיתי את רוב הדברים שכתבתי באמצעות ציטוטים ושירים באלבום התינוק שלי, אבל אני גם עושה חלק מהם בעצמי.

אני אוהבת להסתכל אחורה על התמונות וההערות שאמא שלי כתבה לי כתינוק

ואני אוהבת לכתוב על הרגשות והחוויות שלי כדי לשמור עליי את הרגעים המיוחדים האלה. ניהלתי יומן מאז שכתבתי לראשונה על ילדנו הקטן כשהיינו בהריון לפני 31 שנה. כשהחזקתי אותו הרגשתי כל כך הרבה רגשות וחלק זה בגלל שההורמונים שלי ניסו להתאזן הרגשתי כמו בלגן חם.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *